skip to Main Content
0216 970 08 98
7/24 Açık Hat: 0532 280 82 32

 

ANLAŞMALI BOŞANMA AVUKATI

Anlaşmalı boşanma avukatı, tarafların velayet, nafaka, mal paylaşımı gibi konularda boşanma protokolünü anlaşmaya bağlamazlar ise daha sonra ileri sürmeleri sıkıntı yaratacak hususlarda taraflarla görüşür . Birlikte hazırlanan protokol ve anlaşmalı boşanma davası dilekçesi ile birlikte mahkemeye sunulur ve işlemler başlar. Davanın içeriğine, çocukların özel durumuna ve her türlü özel duruma karşın boşanma avukatı duruşma gününün erken olmasını sağlamaya çalışır.

Eşinizle yapmış olduğunuz uzlaşma sonucu, sizin ve çocuklarınızın hayatını, geleceğini ilgilendiren bir adım atarken uzman anlaşmalı boşanma avukatından destek almanız lehinize olacaktır. Zira boşanma davası dilekçenizi ve boşanma protokolünü bir profesyonelin hazırlaması sizi muhtemel hak kayıplarından kurtaracaktır. Bu durumda son 6 ay eşinizle birlikte yaşamış olduğunuz yer mahkemesi yakınlarından bir avukatla anlaşabilirsiniz. Bunun için ilk yapacağınız, eğer Anadolu Yakasında oturuyorsanız ve size en yakın Adalet Sarayı Kartal Adliyesi ise ikamet etmiş olduğunuz semte göre, Kartal Boşanma Avukatı, Maltepe Boşanma Avukatı, Kadıköy boşanma Avukatı, Üsküdar Boşanma Avukatı, Ümraniye Boşanma Avukatı, Beykoz Boşanma Avukatı, Çekmeköy Boşanma Avukatı gibi arama motorunda arama yaparak anlaşmalı boşanma avukatına ulaşabilirsiniz. Eğer Avrupa Yakasında oturuyor ve eviniz Çağlayandaki İstanbul Adalet Sarayına yakınsa Çağlayan boşanma avukatı, Kağıthane boşanma avukatı, Mecidiyeköy boşanma avukatı, Şişli boşanma avukatı, Fatih boşanma avukatı, Çapa boşanma avukatı, Beyoğlu boşanma avukatı, Beşiktaş boşanma avukatı gibi arayarak size uygun boşanma avukatınızı bulabilirsiniz. Davanızı açarken yetki itirazına uğrayıp zaman kaybetmemek için davayı doğru yer mahkemesinde açmalısınız. Örneğin, Bakırköy Adalet Sarayı yakınlarında ikamet ediyorsanız, Bakırköy boşanma avukatı, Merter boşanma avukatı, Ataköy boşanma avukatı, Yeşilköy boşanma avukatı, Zeytinburnu boşanma avukatı, Bahçelievler boşanma avukatı, Haznedar boşanma avukatı gibi aramalar yaparak çevre ilçelerdeki boşanma avukatına da ulaşabilirsiniz. Avcılarda yaşayan birinin Avcılar boşanma avukatı, Büyükçekmece’de oturan birinin Büyükçekmece boşanma avukatı ve Küçükçekmece’de oturan birinin Küçükçekmece boşanma avukatı diye arama yapmasına gerek yoktur zira o 3 adliye birbirine çok yakındır. Biz yetki itirazı mağduru olmamanız için sizlere dava açacağınız adliye çevresinde avukat arayışı yapma önerisinde bulunmuş olsak da avukatlar serbest meslek erbabı olup İstanbul’un, Türkiye’nin hatta uluslar arası hukuk işleri ile ilgilenen avukatlar dünyanın her yerine hizmet vermektedir.

Vekaletname çıkartıp vatandaş dilinde tutmuş olduğunuz Anlaşmalı boşanma avukatı size her aşamada yardımcı olacaktır. Anlaşmalı boşanma için illede tarafların birlikte hareket etmesine yani süreç boyunca boşanma aşamasında olduğunuz eşinizle diyalog halinde olmanıza gerek olmuyor zira bu işi yönetmesi için profesyonel bir anlaşmalı boşanma avukatı ile anlaştınız. Vekaletname çıkarılıp gerekli anlaşma yapıldıktan sonra sizin muhatabınız sadece ve sadece boşanma avukatınız olmalı. Yönsüz, tarafsız avukatınızla taleplerinizi paylaşacaksınız ve avukatınız da varsa karşı tarafın avukatı, yoksa kendisi ile anlaşma koşullarını konuşacaktır. Yazılı halde devam etmesini tercih ettiğimiz süreç her iki taraf da protokol konularında anlaşmaya vardığında yine yokluğunuzda, bu işleri yapması için yetki vermiş olduğunuz avukatınız imzaları atacak ve daha evvel de belirtildiği gibi en erken zamana duruşma günü almaya çalışacaktır.

Her ne kadar anlaşmalı boşanma dilekçesi hazırlanıp, boşanma protokolü hazırlansa da tarafların protokol maddelerinde anlaşamayıp problem yaşadıkları da oluyor elbette. O aşamada da anlaşmalı boşanma avukatınız sizinle yeni bir sözleşme veya sözlü anlaşma yaparak davanın çekişmeli boşanma davası olarak değişmesini sağlayacak. Çekişmeli boşanma davası, iş birliği ile kazanılır. Avukatınız hukuki haklarınızı, kanuni boşlukları ve delillerinizi akıl süzgecinden geçirerek bir dosya hazırlarken siz de yapmış olduğunuz iş birliği sonucu gerekli veya gereksiz tüm doneleri paylaşacaksınız. Uzman boşanma avukatı sizin gereksiz dediğiniz bir delili çok lüzumlu görebileceği gibi sizin önemli saydığınız bir beyanı kullanmayadabilir.

 

 Boşanma davaları

-Nişanın bozulmasından kaynaklanan davalar

-Evlenmeye izin davası

-Kadın için bekleme (iddet) müddetinin kaldırılması davası

-Evlenmenin hükümsüzlüğüne ilişkin davalar

-Velayete ilişkin davalar

-Çocukla kişisel ilişki kurulması davası

-Nafaka davaları

-Maddi ve manevi tazminat davaları

-Ziynet ve çeyiz alacağı davası

-Evlat edinmeye ve soy bağına ilişkin davalar gibi sayılabilir.Aile ve Boşanma hukukuna  ilişkin uyuşmazlıklarda hak kayıpları yaşamamak adına  bir avukat yardımından yararlanılması özellikle tavsiye edilir.Hukuk büromuzda  Aile ve boşanma hukuku uyuşmazlıklarına  ilişkin konularda her türlü hukuki destek, danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunulmaktadır.

Ümraniye Boşanma avukatına Ulaşmak İçin Tıklayınız
Ümraniye Boşanma avukatına Ulaşmak İçin Tıklayınız
Ümraniye Boşanma avukatına Ulaşmak İçin Tıklayınız

Çekmeköy Boşanma avukatına Ulaşmak İçin Tıklayınız
Çekmeköy Boşanma avukatına Ulaşmak İçin Tıklayınız
Çekmeköy Boşanma avukatına Ulaşmak İçin Tıklayınız

Kartal Boşanma avukatına Ulaşmak İçin Tıklayınız
Kartal Boşanma avukatına Ulaşmak İçin Tıklayınız
Kartal Boşanma avukatına Ulaşmak İçin Tıklayınız

Ara
Yol Tarifi